קטנועים

  להצעת מחיר השאירו פרטים
  או התקשרו:
  053-338-3332


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קטנוע למכירה

  הקטנוע הוא כלי דו גלגלי, המזכיר במראה שלו את האופנוע. מלבד ההבדלים הברורים במראה החיצוני, הבדלים משמעותיים נוספים באים לידי ביטוי בפרקטיות, נוחות ועלויות התחזוקה. כאשר האופנוע נחשב לכלי דו גלגלי פרקטי במיוחד, הרכיבה עליו נוחה יותר ועלויות התחזוקה שלו משמעותית זולות יותר. יחד עם זאת הוא מתאפיין בביצועים חלשים יותר מאחר ונוא לא נועד לרכיבות שטח או לרכיבות במהירויות גבוהות כמו האופנוע.

  סוגי קטנועים

  המאפיין העיקרי של כל קטנוע הוא אופן הישיבה. הקטנוע מאפשר לרוכב להצמיד את ברכיו אחת אל השנייה. מלבד עובדה זאת הקטנועים שונים זה מזה בנפח המנוע, כוח, נוחות, אפשרויות אחסון וכמובן ברמת הגימור והטכנולוגיה שהוא מציע.

  קטנוע מנהלים

  זהו קטנוע ברמת גימור ואיכות גבוהה במיוחד. הקטנוע יכלול מערכות טכנולוגיות מתקדמות ואלקטרוניקה מתקדמת. לרוב קטנוע מנהלים יהיה גדול יותר מקטנוע רגיל מבחינה פיזית ומבחינת נפח מנוע. הוא מזכיר בביצועים שלו חלק אופנועי תיור מאחר והוא נועד לנסיעות ארוכות, רק שהוא מציע את הנוחות המקסימלית לעשות זאת.

  קטנוע קטן

  קטנוע קטן הוא בעל נפח מנוע בין 50-125 סמ״ק. בישראל נפח הקטנוע הנפוץ ביותר הוא קטנוע 125 סמ״ק, נפח אידיאלי לנסיעות עירוניות והתניידות מהירה ונוחה בכבישים העמוסים. בנוסף התחזוקה שלהם היא פחות ממחצית מעלויות אחזקת רכב.

  קטנוע בינוני

  קטנוע בינוני יהיה בעל נפח מנוע של 125-450 סמ״ק. הוא יהיה חזק יותר וגדול יותר מבחינה פיזית לעומת קטנוע קטן. הוא מתאים לרכיבות בין עירוניות קצרות או ארוכות בהתאם לרמת הנוחות שלו ולמיגון הרוח שלו.קטנועים אלו לרוב יכללו פתרונות אחסון לציוד אישי, קסדה, תיקים ושקיות.

  קטנוע גדול

  קטנוע גדול הוא קטנוע עם נפח מנוע של מעל 500 סמ״ק. זהו ממש קטנוע המחליף רכב פרטי. לרוב ישמש אנשים שזהו כלי התחבורה היחיד שלהם והוא משמש אותם לרכיבות מחוץ לעיר ובתוך העיר. הקטנוע חזק, מסיבי ונוח לרכיבה. הוא מאפשר הרכבה של נוסע נוסף בקלות ונשיאה של מטען נוסף מבלי לחוש בהבדל. עלויות האחזקה של קטנועים גדולים הם גבוהות בהשוואה לקטנועים קטנים ובינוניים. היתרון מתבטא בעיקר בקיצור זמן הנסיעה בכבישים עמוסים.

  מחיר קטנוע

  טווח המחירים של קטנועים חדשים הוא רחב מאוד. המחיר משתנה בהתאם לנפח המנוע, רמת האבזור שלו והמותג שלו. ניתן למצוא קטנועים זולים במחיר של כ 10,000 ש״ח או קטנועים במחיר של 100,000 ש״ח.

  במחיר של כ 20,000 ש״ח ניתן לרכוש קטנוע חדש ונהדר עם מנוע בנפח בינוני. במחיר זה לעומת זאת תצליחו לרכוש רכב פרטי יד 2 ומעלה עם כ 8 שנים בממוצע על כביש, כמובן שהוא לא יהיה תחת אחריות יצרן ולרוב ידרוש גם עלויות תחזוקה נוספות של תקלות ותיקוני בלאי.

  קטנוע מומלץ

  כאשר בוחרים קטנוע מומלץ לקחת כמה שיקולים בחשבון: 

  • אבזור וטכנולוגיה: חלק מיצרניות הקטנועים ידועות בייצור של קטנועים בעלי רמת אבזור גבוהה. האבזור כולל מערכות טכנולוגיות המשפרות את חווית הרכיבה מבחינת נוחות אך גם מבחינת הבטיחות. בדקו האם הקטנוע כולל מערכת ABS שיעזרו מניעה של החלקה בעיקר בחורף, האם הוא כולל שקע טעינה שיעזור לכם לנצל את המן להטעין את הטלפון במקרה הצורך, האם קיימת תאורת LED שתספק לכם רכיבה בטוחה ומוארת יותר בשעות הלילה ועוד.
  • עלויות אחזקה: חלק מהקטנועים בעלי עלויות אחזקה גבוהות מאחרים. ההפרשים עלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה. ככל שהקטנוע גדול יותר כך עלויות האחזקה יהיו גבוהות יותר מבחינת צריכת דלק, טיפולים ועלויות הביטוח. בנוסף בדקו האם יש קושי במציאת חלקי חילוף ובביצוע טיפולים למותגים מסוימים.
  • מותג: נכון שפעמים רבות אנחנו משלמים על השם ולא על המוצר, אך לא תמיד זה נכון בעולם הכלי רכב. מומלץ לרכוש קטנוע מיצרנית אמינה עם מוניטין חיובי. יצרניות גדולות ומוכרות לרוב יהיו בעלות מערך שלם של שירות תיקונים ויבואנים שידאגו להעניק לכם את השירות הטוב ביותר. היצרניות הגדולות מתחרות ביניהן על נתח שוק ולכן הן מקפידות לייצר קטנועים ברמת איכות ובטיחות גבוהה.

  כותב המאמר: יקיר מלול

  כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

   להצעת מחיר השאירו פרטים
   או התקשרו:
   053-338-3332


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.