קטנוע פיג'ו SPEEDFIGHT 3 50

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

הקטנוע הצרפתי פופולרי מאוד ברחבי העולם והוא מכר מעל כחצי מיליון יחידות עוד לפני מתיחת הפנים הדרסטית שעבר בשנת 2009. פיג'ו עיצבה את הקטנוע לגמרי מחדש ויצרה גרסה עדכנית ומשופרת המותאמת למאה ה-21.

בין החידושים העיקריים הם שלדה וארגונומיה משופרים לחלוטין ושני מנועים שונים לבחירה בהתאם לצרכי הרוכב. כאשר הגרסה עם הקירור בנוזל נועדה לביצועים משופרים ואילו הגרסה המקוררת באוויר חסכונית יותר בדלק.

YouTube video

תוספות

קטנוע ה Speedfight, כולל מנוע שתי פעימות מקורר נוזל, עם כוח ומומנט משופרים משמעותית בהשוואה לדגם הקודם. בנוסף, קיים מזלג הפוך,חישוקי סגסוגת 12 אינץ', צמיגים בפרופיל נמוך ומיכל הדלק ממוקם מתחת ללוח הרגל, כך שמסודרים באופן כזה היוצר הרמוניה מושלמת לצורך הגברת היציבות ויכולת התמודדות טובה יותר. 

הסגנון העיצובי של ה Speedfight נלקח בהשראת הרכב של פיג'ו אקסלט קונספט, הכולל פנסים קדמיים המופרדים על ידי גריל. הגוף בגוון שחור מט, משענות רגליים עשויות אלומיניום, כיסוי מושב בגוון פנינה, משתיק קול הפוך, ספויילר אחורי, לוח מחוונים הכולל שקעי USB, שקע 12V ומחזיק טלפון נייד.  

מנוע וביצועים

מנוע בנפח 50 סמ״ק, חד צילינדר, 2 פעימות המפיק 4 כ״ס. Speedfight 3 50 מגיע עם שני מנועים שונים לבחירה – מנוע מקורר באוויר או בנוזל. שניהם מנועי 2 פעימות. יחד עם זאת הגרסה של הקירור בנוזל, נשמעה טוב יותר בהנעה ובמאמץ ואף סיפקה כוח רב יותר לעומת גרסת האוויר. השינוי המשמעותי ביותר מבחינת השלדה הוא המעבר למזלגות טלסקופיים בקוטר של 34 מ"מ, שהחליפו את הזרוע המתנדנדת החד צדדית.

בנוסף, הדגם החדש מגיע עם גלגלים מוגדלים של 13 אינץ' המשפרים את היציבות. הקטנוע קיבל מתיחה קלה, והפך להיות ארוך יותר ועם בסיס גלגלים רחב יותר, כך שהאחיזה הכללית בכביש מרגישה טובה יותר. בנוסף, הקטנוע כולל תכונות בטיחות מרשימות, כמו בלם דיסק קדמי גדול וקליפר רדיאלי עם בוכנות כפולות, השיפור נוצר בהשראת אופנועי הספורט הכבדים הרציניים ביותר בשוק.

טכנולוגיה וחידושים

גובה המושב של פיג'ו Speedfight 3 נותר ללא שינוי, אך הוא קיבל עיצוב מחדש, כאשר המראה המושך והמיוחד שלו היה הראשון למשוך את קהל הרוכבים אליו, לאחר מכן הם נשבו בקסמיו בעקבות תכונות טכניות מרשימות ביחס לגודלו. כמו כן, מיכל הדלק שינה מקום על מנת לשפר את מרכז הכובד בקטנוע ולהגדיל את שטח האחסון.

כעת ניתן לחבר מערכת סטריאו המתחברת לשקע 12V. הרמקולים מותקנים לתוך פתחי האוויר של הפאנלים האחוריים והפקדים מוצמדים לכידון. גם האורות ולוח המחוונים עוצבו מחדש וקיבלו מראה חדשני וטכנולוגי יותר.

יתרונות Speedfight 3 50

 • מושב גבוהה ושדה ראייה מצויין
 • קל משקל ונוח לתמרון
 • גלגלים גדולים בגודל 13 אינץ׳
 • בטיחות טובה במיוחד
 • גישה לאחסון באמצעות מתג
 • בחירה בין 2 מערכות קירור 

חסרונות Speedfight 3 50

 • מותאם לרכיבה עירונית בלבד
 • מתאים ל 2 רוכבים קטני מימדים
 • לא קיימת רגלית צד, אלא רגלית אמצע בלבד שפחות נוחה לשימוש
 • לא קיים שעון זמן
 • אין מערכת ABS (בלימה משולבת)

מפרט טכני 

נפח מנוע49 סמ"ק
כ״ס4
רוחב70 ס״מ
גובה115 ס״מ
גובה מושב80 ס״מ
אורך189.5 ס״מ
מיכל דלק8.1 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך