קטנועי וספה – Vespa

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

אודות וספה

וספה הוא מותג של קטנועים המיוצרים על ידי חברת פיאג'ו האיטלקית. למותג וספה מאפיינים ייחודים המזוהים איתו כמו: שלדת פלדה מוצקה וקשיחה המגנה על רגליו של הרוכב, מנוע מכוסה הנמצא בצמוד לגלגל, העברת הילוכים באמצעות ידית הנמצאת על הכידון וגלגל רזרבי. 

וספה שומרת על המראה המסורתי והייחודי של שנות ה 60 אשר איתו היא כבשה את השוק. השמירה של ווספה על העיצוב המקורי הפכה את הקטנוע לאחד המותגים הנמכרים בעולם אשר סוחף אחריו קהל אוהדים גדול במיוחד.

בתחילת שנות ה 90 וספה ספגה מכה קשה בכמות המכירות שלה. הקטנועים של ווספה נחשבו למיושנים שאינם מתאימים לעידן המודרני החדש. עקב כך וספה פיתחה את ליין ה ET שכלל תיבת הילוכים אוטומטית. וספה הציגה קטנועי 50 סמ"ק, עם מנוע שתי פעימות מודרני וקטנועי 125 ו 150 סמ"ק עם מנועי ארבע פעימות. זאת הייתה נקודת מפנה נוספת בקרב המותג בה הוא זכה להצלחה מסחררת. 

החל מהמאה ה 21 כל קטנועי וספה הפכו להיות מבוססים על מנועי ארבע פעימות מודרניים ושלדת הפלדה היצוקה המוכרת של וספה. ליין ה LX החליף את דגמי ה ET וליין ה GT החליף את הקטנועים הגדולים.

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר