קטנוע אפריליה SXR 160

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

אם אתם מאלה שמשתמשים בפתגם "הגודל כן קובע", ייתכן מאוד כי האפריליה SXR 160 ירשים ויסקרן אתכם במיוחד. מדובר בקטנוע גדול יותר ממה שבאמת הוא צריך להיות. העיצוב שלו ייחודי והוא מושך את העין על הכביש. ה SXR 160 בעל חזית גדולה, שמשה קדמית גבוהה ובאופן כללי הוא כולל מאפיינים רבים של קטנועי מקסי. 

YouTube video

תוספות

ה SXR 160 הוא קטנוע המיועד בעיקר לרכיבה בעיר. כידון קדמי גבוה ותנוחת רכיבה זקופה ונוחה. המושב רחב ומרווח. למרות זאת, הריפוד קשה, מה שהופך את הנסיעה ללא נוחה ונעימה.הקטנוע מתאים גם לרוכבים נמוכים בזכות מושב נמוך יחסית בגובה של 77 ס״מ. קיים תא אחסון קדמי בגודל מספק ושטח אחסון מתחת למושב. 

מנוע וביצועים

ה SXR 160 מגיע עם מנוע בנפח 160 סמ״ק המפיק 10.84 כ"ס ומקורר באוויר.  אספקת הכוח שלו לינארית והתאוצה הראשונית טובה. כאשר עוברים את מהירות ה 60 קמ"ש רמת הביצועים יורדת. עובדה זאת יחד עם משקל של 128 ק"ג מספק קטנוע שהוא קצת יותר איטי לעומת קטנועים אחרים של 125 סמ"ק.

תחושת הרכיבה מרגישה קצת גסה ורעידות קלות מורגשות ומועברות דרך לוחות הרצפה והכידון. למרות שמדובר בקטנוע כבד, מערכת המתלים הקשה עושה עבודה דיי טובה בפניות ותמרונים. ה SXR 160 מגיע עם מערכת מתלים המורכבת ממזלגות טלסקופיים מלפנים ובלם יחיד מתכוונן מאחור. המתלה הקדמי מרגיש דיי רך, אך ספיגת הכביש הכללית בינונית, מהמורות גדולות יורגשו היטב.

YouTube video

הקטנוע יציב ברכיבה קו ישר גם במהירויות גבוהות במיוחד. ה SXR מגיע עם בלם דיסק קדמי 220 מ"מ ובלם תוף אחורי 140 מ"מ בשילוב עם מערכת ABS. ביצועי הבלימה ממוצעים אך הוא עדיין נחשב לקטנוע המספק תחושת ביטחון טובה גם בתנאי דרך קשים. 

טכנולוגיה וחידושים

תאורת LED היקפית, חישוקי סגסוגת בצורת Y, מסך LCD גדול המציג נתונים רבים כמו: טמפרטורת מנוע, טמפרטורה חיצונית, מהירות, צריכת דלק ממוצעת, קילומטראז', מתח סוללה ועוד. בנוסף, אפריליה כוללת גם אפשרות לתוספת אפליקציה ייעודית המאפשרות לך לאתר את הקטנוע, להפעיל אזעקה, לפרסם ברשתות חברתיות ועוד. שקע טעינה USB שטח אחסון עם תאורה מתחת למושב, האחסון מרווח אך אינו מספיק לקסדה מלאה. 

YouTube video

יתרונות SXR 160 

  • חסכוני בדלק
  • מפרט טכנולוגי חדשני
  • שטח אחסון
  • מושב רחב ומרווח

חסרונות SXR 160

  • רמת גימור אינה גבוה במיוחד
  • איכות פלסטיקה דורשת שיפור
  • נוחות נסיעה נמוכה
  • הגישה למכסה דלק שמתחת למושב אינה נוחה
  • רעש מאוורר המנוע חזק במיוחד
  • קטנוע כבד, דבר שמורגש במיוחד במהירויות נמוכות

מפרט טכני 

נפח מנוע160 סמ״ק
כ״ס10.84
גובה מושב77 ס״מ
אורך196.3 ס״מ
רוחב80.3 ס״מ
גובה120.5 ס״מ
מיכל דלק7 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך