אופנוע אפריליה RSV4

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

ה RSV4 של אפריליה הם מסוג האופנועים שרק הולכים ומשתבחים עם השנים. ההשפעה העיקרית לעיצוב שלהם תמיד הייתה לקוחה מתוך מרוצי אופנועי הספורט של אפריליה. יחד עם תכונות המירוץ המוטמעות בו הוא עבר גם שיפורים והתאמות על מנת שיתאים לרכיבה של שאר האוכלוסיה אשר מחפשת ריגושים וביצועים אך לא לוקחת חלק במירוצים מקצועיים.

YouTube video

תוספות

RSV4 מגיע עם מפרט רחב מאוד של מערכות טכנולוגיות ואלקטרוניות אשר מגבירות את תחושת הביטחון בזמן רכיבה. גם מושב הנהג והרגליות הונמכו מעט, ובכך אף הגדילו את זווית ההטייה של האופנוע ואת נוחות הישיבה. RSV4 כולל מערכת Smart EC 2.0 אשר אחראית על ניהול והתאמה של מערכת המתלים.

ניתן לבחור בין 3 מצבי שימוש בהתאם לסוג הקרקע והצמיגים. השלדה של RSV4 ניתנת להתאמה לפי סגנון הרכיבה המבוקש. ניתן לשנות את מיקום המנוע, לשנות את זווית ההיגוי ואפילו ניתן לשנות את הזווית והגובה של הזנב ושל הזרוע האחורית. ה-RSV4 הוא  גם אווירודינמי יותר, עם מבנה משופר ושמשה קדמית גדולה יותר וכנפיים משודרגות אשר מספקות הגנה טובה יותר מהרוח לרוכב. 

מנוע וביצועים

RSV4 מצויד במנוע 4 צילינדרים, 4 פעימות ו 4 שסתומים בנפח של 1099 סמ״ק המפיק 217 כ״ס. הוא מגיע עם גל זיזים עליונים כפולים ומקורר בנוזל. בנוסף קיימת מערכת הזרקת דלק והצתה אלקטרונית. מצמד רב דיסקי רטוב ו 6 מהירויות. מערכת הבלמים מורכבת מדיסק עם קליפרים רדיאליים בעלי 4 בוכנות מלפנים בשילוב עם ABS ו ATC ודיסק יחיד אחורי.

YouTube video

בנוסף קיימת מערכת RLM אשר שומרת על הגלגל האחורי צמוד לקרקע בזמן בלימה קשה, כך שתחושת הביטחון גם במהירויות גבוהות לא יכולה להיות טובה יותר. מערכת המתלים מורכבת מזרוע טלסקופית הפוכה מלפנים ובולם הידראולי מתכוונן מאחור.

טכנולוגיה וחידושים

 ה RSV4 עמוס אלקטרוניקה וטכנולוגיה מהדור החדש ביותר. הוא כולל חיישן אינרציה IMU ו 3 מצבים של בקרת בלימת מנוע, 8 מצבי בקרת אחיזה, בקרת ווילי עם 5 מצבים, 3 מפות מנוע, 6 מצבי רכיבה, 3 מיועדים לרכיבת כביש ו 3 לרכיבות מסלול.

בקרת זינוק, קוויקשיפטר, בקרת שיוט ו ABS. הוא מגיע גם עם מסך TFT צבעוני בגודל 5 אינץ׳ עם תצוגה בהירה או כהה לבחירה ועם חיישן תאורה, תאורת LED היקפית ותאורה עוקבת פניה. ואם כל זה לא מספיק, הוא מגיע עם מערכת RLM אשר מונעת מהגלגל האחורי לעלות בזמן בלימה חדה או פתאומית. 

YouTube video

יתרונות RSV4 

  • שפע מערכות טכנולוגיות אלקטרוניות
  • תכונות של אופנוע ספורט אמיתי
  • אפשרות לבצע שינויים והתאמות בשלדה
  • הגנה טובה מהרוח

חסרונות RSV4

  • מחיר
  • פחות מתאים להתניידות יומיומית בעיר

מפרט טכני 

נפח מנוע1099 סמ״ק
כ״ס217
גובה מושב81 ס״מ
אורך205.5 ס״מ
רוחב73.5 ס״מ
גובה116.5 ס״מ
מיכל דלק17.9 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך