אופנוע אפריליה RS 660

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

מכירות אופנועי הספורט עלו משמעותית בעשור האחרון. רבים אוהבים את הרעיון שיהיה להם אחד, אבל המציאות להחזיק באופנוע מורכבת יותר. האופנועים הופכים להיות קיצוניים, חזקים, קטנים ויקרים יותר ויותר. 

YouTube video

ה RS 660 עולה יותר ממה שהיינו מצפים, אבל ברגע שמכירים את הכלי לעומק, מבינים במהירות את התמורה הרבה שמקבלים עבור הכסף. RS 660 הוא אופנוע ספורט מהיר, מרגש ואף נותן הרגשה של אופנוע מיני כאשר מדובר בפיתולים ותמרונים. הוא עמוס בטכנולוגיה מתקדמת ומעוצב היטב. המבנה שלו קל, צר וזריז הוא מאוזן ומנווט בדיוק מקסימלי בקלות רבה. 

תוספות

תנוחת הרכיבה היא באמצע שבין אופנוע כביש לאופנוע ספורט, שורשי כף היד, הברכיים, הגב והצוואר לא נתפסים אחרי רכיבה ארוכה. המושב נוח, היתדות נמוכות והברכיים צמודות זו לזו ומספקות שליטה נוספת של הגוף במהלך הרכיבה. בנוסף קיימת שמשה קדמית גבוהה המספקת הגנה מהרוח, כנפונים אוירודינמיים, בקרת אור ומושב נמוך יחסית המקל על רוכבים נמוכים להגיע לקרקע במהלך עצירה.

מנוע וביצועים

מנוע שני צילינדרים, 4 פעימות, 4 שסתומים בכל צילינדר. המנוע בנפח של 659 סמ"ק, המפיק 95 כ"ס. מערכת הזרקת דלק, הצתה אלקטרונית, מצמד רטוב עם 6 הילוכים. תיבת הילוכים חלקה והמצמד קל ומותאם במיוחד לרכיבה על הכביש.

YouTube video

האופנוע מגיע במהירות רבה ובקלות למהירויות גבוהות של מעל 140 קמ"ש. הוא מאיץ בדיוק כמו שהיינו מצפים מאופנוע ספורט להאיץ. למערכת המתלים אולי אין רכות ושליטה מדהימה, אבל הבולם האחורי המתכוונן והמזלגות הטלסקופיים מלפנים עושים את עבודתם כמו שצריך על מגוון שטחים שונים ובמהירויות שונות.

מערכת הבלמים מורכבת מבלמי דיסק כפולים מלפנים ובלם דיסק הידראולי מאחור בשילוב מערכת ABS ו ATC. באופן כללי היא מפתיעה לטובה הרבה מעבר למצופה בקטגוריה.

טכנולוגיה וחידושים.

ה-RS 660 מלא באלקטרוניקה המתקדמת והמוכרת של אפריליה. המערכות מאפשרות שליטה כמעט מלאה במגוון המערכות ברכב. ה RS660 מגיע עם שלושה מצבי רכיבה סטנדרטיים הניתנים להתאמה אישית. שלושה מצבי מנוע, הגדרות מערכת בלימת מנוע ו ABS, שמונה דרגות של בקרת משיכה, בקרת גלגלים הניתנת לכיבוי, בקרת שיוט, תאורת LED היקפית, קוויקשיפטר ועוד.

YouTube video

יתרונות RS 660 

  • מפרט רחב של מערכות טכנולוגיות
  • מהנה מאוד לרכיבה
  • מערכת בלמים מצויינת
  • מנוע גמיש 
  • תאוצה מצויינת

חסרונות RS 660

  • מורגשות מעט רעידות במהלך הנסיעה 
  • בולם אחורי דרוש שיפור

מפרט טכני 

נפח מנוע659 סמ״ק
כ״ס95
גובה מושב82 ס״מ
אורך199.5 ס״מ
רוחב74.5 ס״מ
גובה115 ס״מ
מיכל דלק15 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך