התקנת עמדת טעינה לאופנוע חשמלי

עברו כבר כמה וכמה שנים טובות מאז שהרכבים החשמליים התחילו להציף את כבישי ישראל והעולם. ככל שהמודעות לסביבה ירוקה גוברת ברחבי העולם, כך גם בארצנו הקטנה ממשיכים לאמץ דרכי תחבורה חשמליות, כולל אופנועים חשמליים. נכון להיום, עולם האופנועים החשמליים עדיין נחשב בחיתולים שלו, אבל עם השנים אנחנו צפויים לראות יותר ויותר אופנועים "מחושמלים" על הכביש.

התפתחויות בעולם האופנועים החשמליים 

יצרניות האופנועים ברחבי העולם הבינו שאין ברירה מאשר להיכנס לעולם הרכבים החשמליים, מה שמוביל בימינו ליותר ויותר אנשים אשר רוכשים כלי רכיבה דו גלגליים חשמליים. רגע לפני התקנת עמדות טעינה חשמליות לרכבים וכן, גם בעבור אופנועים, הנה כמה מההתפתחויות האחרונות בעולם האופנועים החשמליים:

  • חלק מהחברות הגדולות בעולם, כדוגמת הונדה, BMW והארלי דווידסון, כבר השיקו אופנועים חשמליים.
  • חברות גדולות כמו XIAOMI, גוגל וחברות נוספות מנסות בזמנים אלו להיכנס לתחום של ייצור ושיווק אופנועים חשמליים, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי\אופנוע וכו'. 

למה בכלל לרכוש אופנוע חשמלי?

מעבר לכך שהביצועים של אופנועים חשמליים פנומנליים (ישנם אופנועים המאיצים תוך 2.5 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש), כלים חשמליים מייצרים פחות פליטות מזהמות עד כמעט 0% פליטות בחלק מהדגמים. כמו כן, סוללות של אופנועים חשמליים בד"כ עשויות ליתיום, ובשונה מאופנועים רגילים, האופנוע החשמלי לא צריך גיר ואינו צריך קלאץ', מה שהופך את התחזוקה בטווח הארוך לזולה ונוחה יותר. 

יתרה מכך, אופנוענים רבים מכירים את הבעיה של התחממות המנוע, מה שלרוב יצריך גרירה למוסך או שירות של תיקוני דרכים. בעיות מהסוגים האלו אינן קיימות באופנועים חשמליים, שזו סיבה מספיק טובה כשלעצמה כדי לרכב עליהם.

התקנת עמדות טעינה חשמליות – מצאו את הטכנאי הנכון 

בעוד כי התקנת עמדות טעינה חשמליות מצריכה הזמנת טכנאי מוסמך, חשוב למצוא את הטכנאי הנכון למשימה. בתוך כך, בין אנשי המקצוע השונים תוכלו למצוא טכנאים המתמחים ספציפית בשירותי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי או אופנוע חשמלי, בזמן שאחרים יחזיקו ברישיון חשמלאים מסוג מסוים. 

מכיוון שכל איש מקצוע מחזיק בהסמכה ומומחיות אחרת, חשוב שתבדקו עד כמה הטכנאי בקיא בסוג עמדת הטעינה שאתם מעוניינים להתקין. כמו כן, אנו ממליצים לערוך השוואת מחירי התקנת עמדות טעינה חשמליות, מה שניתן לעשות אונליין בדקה-שתיים. בגלל שלאופנוע חשמלי אין מנוע בנזין הוא לא יכול להתחמם באמצע נסיעה ולא צריך לפחד התחממות המנוע בנסיעות קשות. 

כמה עולה התקנת עמדות טעינה חשמליות?

מחירי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי או אופנוע, יכולים לנוע בין כ-2,000 – 5,000 ₪ בממוצע, כאשר המחיר הנ"ל מתייחס בד"כ לעמדות סטנדרטיות עד 20 מטרים. בעבור הארכה של כבל עמדת הטעינה, נהוג לגבות כ-150 ₪ נוספים לכל מטר. לסיכומו של דבר, אם אינכם יודעים היכן או כיצד לאתר טכנאי התקנת עמדות טעינה חשמליות לאופנועים או רכבים, בצעו כעת השוואת מחירים בין טכנאים וחשמלאים מורשים. 

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך