אופנוע סוזוקי GSX-S950

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

לא פעם ראינו הבדלים בין דגמי אופנוע הבאים לידי ביטוי בהפחתה של נפח המנוע או במפרט הכללי. זהו גם המקרה עם סוזוקי GSX-S950. למעשה, מדובר בגרסה של GSX-S1000 המוכר והאהוב רק עם מפרט נמוך יותר. 

YouTube video

תוספות

תאורת LED היקפית, מערכות בטיחות מתקדמות, מערכת בלימה משולבת ABS ומערכת בקרת משיכה. למרות שהשמיטו חלקים על מנת לאפשר תג מחיר אטרקטיבי יותר, לא מרגישים בחסרונם של פונקציות ומערכות נוספות מאחר ומדובר באופנוע עם הספק קטן מ 100 כ״ס. GSX-S950 כולל מסך LCD, כיסוי מושב למניעת החלקה, ציפוי קרבון ואבזור להגנה במקרה של התנגשות.

מנוע וביצועים

מנוע 4 צילינדרים, 4 פעימות, בנפח 999 סמ"ק המפיק 94 כ״ס. האופנוע מגיע מערכת הזרקת דלק ומנוע מקורר בנוזל. למרות שמדובר באותו נפח מנוע, זוהי בהחלט הפחתה משמעותית לעומת ה GSX-S1000 בעל ה 150 כ״ס. אופנוע ה S950 ניתן להגבלה של עד 47 כ״ס, על מנת להתאים אותו גם לרכיבה של רוכבים צעירים וחדשים ולבעלי רישיון נהיגה מסוג A1.

YouTube video

הביצועים בהחלט טובים ואפילו יותר ממספקים עבור רוכבים צעירים, יחד עם זאת ניתן בהחלט להרגיש כי רמת הביצועין יורדת ברגע שהמנוע מגיע ל 6000 סל״ד. אז כבר המנוע עושה יותר רעש ממה שהוא מספק בפועל. כמו כן האופנוע מגיע עם קליפרים קדמיים של חברת Tokico, כידון ישר ומערכת מתלים עם מפרט דל יותר בהשוואה לאחיו ה S1000 עם מזלג קדמי אשר אינו ניתן לכיוונון ובולם אחרי עם כוונון עומס קפיץ. 

טכנולוגיה וחידושים

מבחינת אלקטרוניקה ה GSX-S950 נותר זהה למפרט של GSX-S1000. הוא מגיע עם שלושה מצבי רכיבה ובקרת אחיזה הניתנת להתאמה אישית של הרוכב על ידי בחירה בין 5 מצבים שונים. לא קיים קוויקשיפטר בגרסה זאת.

פנסי LED קדמיים ואחוריים. סוזוקי GSX-S950 מגיע עם מגוון רחב של מערכות טכנולוגיות המשפרות את תחושת הביטחון ברכיבה. בין המערכות ניתן למצוא: מערכת עזר למצמד העוזרת לעדן ולהחליק את בלימות המנוע ולתפעול ידית הקלאץ׳, בעיקר בזמן הורדת הילוך. 

YouTube video

מערכת Easy Start המאפשרת התנעה של האופנוע בלחיצת כפתור. מערכת המקלה על זינוק מהמקום ומאפשרת רכיבה בסל"ד נמוך במיוחד ומערכת ABS למניעת החלקת גלגלים.

יתרונות GSX-S950

  • תג מחיר אטרקטיבי
  • מערכות בטיחות מתקדמות
  • מתאים לרוכבים צעירים וחסרי ניסיון
  • מתאים לבעלי רישיון A1 בלבד
  • ניתן לבטל את ההגבלה על כ״ס 

חסרונות GSX-S950

  • מפרט נמוך יותר בהשוואה ל GSX-S1000
  • מערכת מתלים בסיסית
  • ביצועים טובים עד 6000 סל״ד
  • גדול וכבד

מפרט טכני 

נפח מנוע999
כ״ס94
גובה מושב81 ס״מ
אורך211.5 ס״מ
רוחב81 ס״מ
גובה108 ס״מ
מיכל דלק19 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך