אופנוע סוזוקי GSX-S1000GT

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

היתרון של סוזוקי בהיותה החברה מאחורי אחד מאופנועי העל המצליחים בכל הזמנים, ה-GSX-R1000 תרמה לה גם ביצירת ה GSX-S1000GT במטרה לכוון גם לטווח הביניים. מדובר בגרסה משופרת במיוחד בהשוואה לדגם הקודם GSX-S1000F, מומנט גבוה יותר, גלי זיזים חדשים, קפיצי שסתומים מחודשים אשר מפחיתים את החיכוך ומשפרים את העמידות.

YouTube video

גם תיבת ההילוכים, המכלול והמצמד קיבלו שיפורים חדשים. סוזוקי חיפשה לייצר את הדגם בו ביצועים, נוחות וכיף יתחברו יחד. נראה שהגראנד טורר בהחלט יעשה את זה. 

תוספות

תנוחת הנסיעה המחודשת מתחילה בכידון, כאשר הוא מוטה כלפי מעלה ורחב יותר מדגם ה GSX-S1000F. מושב הנוסע גבוה יותר ממושב הרוכב ב 6 ס״מ, על מנת לאפשר לו לראות טוב יותר. סוזוקי עשתה מאמצים  רבים במטרה ליצור חווית רכיבה מהנה עבור הנוסע כפי שזוכה לה הנהג. 

ה GT כולל כנפיים הממזערות את לחץ האוויר על רגליו של הרוכב ושמשה רחבה עם קצוות מקופלים המפחיתים את הלחץ על פלג גופו העליון של הרוכב.

בנוסף ה GSX-S1000GT כולל מיכל דלק מוגדל, תצוגת TFT בגודל 6.5 אינץ', טכנולוגיית Quickshift, מצבי נסיעה לבחירה, בקרת שיוט ובקרת משיכה בחמש רמות. קיימות מערכות נוספות המשפרות את חווית הרכיבה עוד יותר כמו: מערכת הסיוע למצמד המאפשרת נסיעה בסל"ד נמוך וזינוק חלק מעצירה ומערכת Easy Start המאפשרת התנעה בלחיצת כפתור.

מנוע וביצועים

מנוע 4 צילינדרים בנפח 999 סמ"ק, גל זיזים משופר, מערכת הזרקת דלק וקירור מנוע בנוזל עם מערכת אוורור משופרת. המנוע מפיק 152 כ״ס. הדבר הראשון ששמים לב אליו ב GSX-S1000GT. זהו אחד ממנועי אופנועי הכביש הגדולים בכל הזמנים. המנוע גמיש במיוחד ואינו מחייב ואינו מחייב העברות כוח גם בכבישים מפותלים. 

YouTube video

מצב רכיבה A מתאים לכבישים מהירים ופתוחים, מצב B עובד מצוין בשאר המצבים. ההספק המקסימלי זהה בכל המצבים, כולל מצב C המיועד לתנאי מזג אוויר קשים. למרות שלא ניתן להשוות אותו לדמי ספורט עוצמתיים במיוחד הוא בהחלט יספק חווית רכיבה עם נגיעות ספורטיביות.

מערכת המתלים מורכבת ממזלג KYB הפוך ובולם עם קפיץ מאחור. המזלג מתכוונן במלואו, בעוד הבולם האחורי ניתן להתאמה מראש לעומסי לדחיסה וריבאונד.

טכנולוגיה וחידושים

ה GSX-S1000GT מגיע עם חבילת מערכות אלקטרוניות רחבות: שלושה מצבי נסיעה לבחירה, בקרת אחיזה (TC), מערכת בקרת שיוט (CC), מערכת Quick Shift דו-כיוונית.

מסך TFT המאפשר לבצע שינויים במערכות השונות תוך כדי נסיעה בקלות רבה. היתרון הגדול הוא, שכל ההגדרות נשארות גם לאחר כיבוי והתנעה מחדש.

YouTube video

בנוסף קיים מבנה חדש למערכת האוויר אשר משפרת את הביצועים של ה GT ומיכל דלק בעל קיבולת גדולה יותר. ה GT כולל גם מערכת סיוע למצמד אשר עוזרת ליציבות האופנוע ולהעברת הילוכים חלקה יותר.

יתרונות GSX-S1000GT

  • קיבולת דלק גדולה
  • מערכות אלקטרוניות מתקדמות
  • הגדרות נשמרות לאחר כיבוי והתנעה מחדש
  • חזק ויציב במיוחד
  • תנוחת ישיבה נוחה ומשופרת

חסרונות GSX-S1000GT

  • לא נוח במיוחד לנסיעות ארוכות עבור הנוסע 
  • שמשה קדמית לא מתכווננת

מפרט טכני 

נפח מנוע999
כ״ס152
גובה מושב81 ס״מ
אורך214 ס״מ
רוחב82.5 ס״מ
גובה121.5 ס״מ
מיכל דלק19 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך