אופנוע סוזוקי GSX 1300 HAYABUSA

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

דגמי Hayabusa הפכו להיות נחשקים מאוד, זאת מכיוון שהאגדה מספרת כי הם מגיעים בקלות למהירות של 322 קמ"ש. מהירויות כאלה לא באמת מנוצלות, לפחות עדיף שלא יהיו. סוזוקי שיחקו עם הסגנון של ה GSX1300 תוך שמירה על המראה והאופי של דגם המקור.

YouTube video

סוזוקי הגדילה את המנוע וכך גם את הכוח והמומנט של האופנוע. ההתמודדות והביצועים בכבישים נותרו כמעט זהים. מה שכן שופר הם דווקא הבלמים. 

תוספות

באופן כללי רמת הגימור שופרה משמעותית בהשוואה לדגם הקודם. אופנוע מגיע עם מפרט מרשים מאוד של אלקטרוניקה וטכנולוגיה. כמו תאורת LED היקפית, מערכות בקרה רבות, מערכות בטיחות מקדמות.

מנוע וביצועים

לסוזוקי היאבוסה ולמתחרה שלו קוואסאקי ZZ-R1400 יש את המנועים החזקים ביותר בשוק, לסוזוקי מנוע 4 צילינדרים, בנפח 1340 סמ״ק, מפיק 194 כ"ס ומומנט מרשים במיוחד. האופנוע לא מוגבל בהילוכים נמוכים והוא משתמש במלוא העוצמה עד למהירות המירבית של 300 קמ"ש. האצה מאפס ל 100 תוך 3.2 שניות.

בולם הזעזועים והמזלגות הקדמיים שודרגו, זרוע הנדנדה חוזקה גם כן. הבלמים הם בלמים רדיאליים, בלם דיסק קדמי מלפנים עם 4 בוכנות ובלם דיסק עם בוכנה אחת מאחור בשילוב עם מערכת בלימה משולבת ABS, כושר הבלימה הכללי הוא פשוט מצוין, ללא השהיות מיותרות. 

YouTube video

המתלים מתכווננים באופן מלא מלפנים ומאחור, קיים מתג הפעלה תלת כיווני המגביל את הכוח, באמת מרגישים בהבדלים במצבי הכוח. עובדה שמרסנת מעט את החיה הפנימית של Hayabusa.

טכנולוגיה וחידושים

סוזוקי שמו דגש על שיפור הזריזות והמהירות. הם שיפרו את האווירודינמיות של האופנוע מבלי לבצע שינויים בשלדה. סוזוקי הפחיתה ממשקל הכלי על ידי הפחתה ממשקל הזנב ומיקומו גבוה יותר. בכך יצרו חלוקת משקל אופטימלית של 50:50. 

התצוגה היא מסך TFT, פנסי LED מלפנים ומאחור. באופנוע קיימות מגוון רחב של מערכות אלקטרוניות וטכנולוגיות מתקדמות: מערכת SIRS, מצערות אלקטרוניות, ABS, שישה מצבי רכיבה, כאשר שלושה מהם בשליטתו של הרוכב.

YouTube video

בקרת אחיזה הניתנת להתאמה, קוויקשיפטר לשני הכיוונים, ומערכות בקרה נוספות  כמו: בקרת ווילי, בקרת בלימת מנוע, בקרת זינוק, בקרת שיוט, בקרת מהירות. האופנוע בהחלט מאובזר בכל טוב, סוזוקי הקפידה לשדרג ולשפר את כלל המרכיבים האלקטרוניים והטכניים, תוך שמירה על העיצוב המקורי והאהוב.

יתרונות GSX 1300 HAYABUSA

  • חזק ומהיר במיוחד
  • עיצוב אלגנטי ומרשים
  • ביצועים מטורפים
  • מערכת בלימה מצויינת
  • מפרט רחב מאוד
  • רמת גימור גבוהה
  • רכיבה נוחה לאורך זמן

חסרונות GSX 1300 HAYABUSA

  • פחות מתאים לכבישים מפותלים
  • לא מתאים לרוכבים מתחילים

מפרט טכני 

נפח מנוע1340
כ״ס194
גובה מושב80.5 ס״מ
מיכל דלק21 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך