אופנוע סוזוקי DL 650 A

ליצירת קשר לחצו כאן:

יצירת קשר

סוזוקי ויסטרום 650 זהו כנראה דגם האופנוע הנשכח ביותר שקיים בשוק. ייתכן מאוד שמעולם לא שמעתם על האופנוע הזה ובטח גם לא שקלתם לקנות אותו. אם זה המצב, אתם עלולים לפספס את אחד מאופנועי הכביש הטובים והפרקטיים ביותר שקיימים.

מדובר באופנוע ידידותי לרוכב המתחיל, אך כזה שימשיך איתו לאורך שנים רבות. העיצוב כמעט זהה לדגם ה 1000 והשלדה נשארה זהה לדגמים הקודמים. בוצעה הפחתה במשקל האופנוע הכללי על ידי החלפה של חישוקי הגלגלים בחישוקים משודרגים וקלים יותר. 

YouTube video

תוספות

DL 650 A מגיע עם לוח שעונים המאפשר שליטה ישירות מהכידון, מסך LCD המאפשר מעבר בין תצוגות שונות ובחירה בין 2 מצבי בקרת אחיזה, כמו כן בקרת האחיזה ניתנת לכיבוי. הגימור מרגיש איכותי ומוצק וקיים משקף רוח הניתן לכוונון, לא ניתן לכוון את המשקף במהלך הנסיעה ויש צורך בשימוש בכלים.

מנוע וביצועים

DL 650 A מצויד במנוע וי טווין, צילינדר כפול, 4 פעימות ו4 גלי זיזים עליונים. נפח מנוע של 645 סמ"ק, המפיק 69.7 כ"ס. הוא כולל מערכת הזרקת דלק, ומערכת בקרת אחיזה ב 2 מצבים. 

מערכת המתלים מורכבת מזרוע טלסקופית מלפנים ובולם קפיץ אחורי, הבולמים אינם ניתנים לכיוון כלל, לכן גם ספיגת הכביש לא מדהימה אך היציבות של האופנוע מצויינת. מערכת הבלמים מורכבת מבלמי דיסק כפול מלפנים ובלם דיסק יחיד מאחור, בשילוב עם מערכת בלימה ABS, הבלמים הקדמיים מרגישים מעט חלשים ובנוסף מרגיש כי המערכת מתערבת מוקדם מדיי.

YouTube video

המנוע גם כן שודרג בחלקים חדשים רבים, כמו מערכת הזרקה, מצתים, מערכת פליטה ועוד. כך שהביצועים של DL 650 A מרשימים במיוחד ביחס לקטגוריה. סוזוקי מאפשרת רכיבה בסל״ד נמוך ובהילוך סרק ללא צורך בהתעסקות עם הקלאץ׳. האופנוע יציב מאוד בכביש ובפיתולים, מאפשר רכיבה נוחה במיוחד המתלים עושים עבודה מצויינת גם בתנאי שטח מאתגרים יותר.

טכנולוגיה וחידושים

מסך LCD המציג נתונים רבים ומפורטים, תאורה טובה ועוצמתית, שליטה מידית הכידון, מערכת בקרת אחיזה ומערכת ABS,.

YouTube video

יתרונות DL 650 A 

  • מערכת עזר לקלאץ׳
  • מערכת מתלים פשוטה אך טובה.
  • מתאים לרכיבה על כביש ושטח
  • מושב נוח ומרווח

חסרונות DL 650 A

  • העברת הילוכים מעט נוקשה, אך אופיינית לסוזוקי
  • בלמים חלשים מדיי
  • מיגון רוח לא ניתן לכיוונון תוך כדי נסיעה

מפרט טכני 

נפח מנוע645
כ״ס69.7
גובה מושב83 ס״מ
אורך227.5 ס״מ
רוחב83.5 ס״מ
גובה140.5 ס״מ
מיכל דלק20 ליטר

כותב המאמר: יקיר מלול

כחובב רכבים בכלל ואופנועים בפרט, שמתי לעצמי מטרה להביא כמה שיותר מידע על סוגי הדגמים השונים שיש בארץ. אני מפרט באתר רבות לגבי קטנועים, אופנועי כביש, שטח ועוד.

יצרנים מובילים שיכולים לעניין אותך